od 1.1. do 31.12.2018

31.12.2018

2018 Tábor Prosiek Hunger games

6.12.2018 Pod oknom , za oknom stojí Mikuláš...a preto sme dnes aj keď iba s maskou deda Mráza potešili kopu detí a nielen skautov. Spev a smiech pri tanci bolo počuť ďaleko do dediny ale iba do predpísaného času aby sme nikoho nerušili.

16.12.2018 Spolu so skautmi našej oblasti sme sa zúčastnili odovzdávania betlehemského svetla ktoré k nám putovalo z miesta narodenia v Betleheme a k nám dorazilo z Viedne. Na nitrianskom hrade, po sv. omši, na ktorej sme sa zúčastnili, sme prebrali plamienok a ako je u nás zvykom, kým sme prišli domov nám zhaslo. Našťastie náš vedúci otec Marek zabezpečil aby sa svetielko dostalo do nášho kostolíka a následne sme mohli prechádzať z domu do domu a ponúknuť tento symbol Vianoc každému obyvateľovi. Prijaté bolo ozaj mnohými a tak sme sa mohli tešiť z blížiacej sa chvíle.

31.12.2018 A je tu koniec roka. Aby sme sa mohli rozlúčiť so starým rokom v kruhu skautov a kamarátov otec Marek pre nás pripravil Silvestrovský podvečer. Každý prispel s troškou dobrôt , s výzdobou a organizovaním programu. Preto bola zábava ako má byť. Nechýbal film, hry a ani prípitok. Potom už len prežiť posledné chvíle starého roku v kruhu našich blízkych.

Ako aj po minulé roky vybrali sme sa 7.1.2019 zvestovať dobrú novinu. Po stretnutí sa na fare sme si rozdelili ulice a hor sa do domov k ľuďom dobrej vôle. Aj keď bolo mrazivo a nachodili sme sa hrialo nás dieťa ktoré prinieslo spásu nám všetkým.