Od 1.1. do 31.12.2019

31.12.2019

12.1.2019 Keďže je stále zimné obdobie treba sa vyblázniť v snehu aj na sánkach. Na to najlepšie poslúži kostolný kopec s kvalitným klesaním a dostatočným snehovým podkladom. Súťaži v rýchlosti či elegancie sa zúčastnili všetci a odmenou v podobe teplého čajíka sa potešil každý. Mokrý a premrznutý s veselými očkami sa nám ani nechcelo ísť domov. Ešteže sa o týždeň stretneme znovu.

19.1.2019 Po vianočných prázdninách, sviatkoch a oddychu sme sa opäť stretli na fare a spolu sme sa podelil so zážitkami ktoré sme zažili počas dní strávených s rodinami a kamarátmi. Následne sme si zopakovali či sme ešte nezabudli na skautské princípy a hodnoty. S úspechom môžeme zhodnotiť že sme nezabudli.

26.1.2019 Hádaj kto som. Tak sa volala dnešná hra do ktorej sa zapojili všetci. A nebolo ľahké uhádnuť kto je kto hlavne keď si so zaviazanými očami pomocou rúk zistil že máš na hlave klobúk alebo šatku.!!!

2.2.2019

9.2.2019

16.2.2019 Skaut je veselej mysle. Tak sme to roztočili. Masky , súťaže, zábava, tanec. Ako na správnom karnevale. Veselé tváre vĺčat ale aj detí z dediny ktoré radi prijali naše pozvanie. Tombola a hodnotenie masiek ako detí tak aj dospelých nesmeli chýbať. Keby nebolo treba ísť domov tak tam tancujú do dnes.

23.2.2019. deň po dni zamyslenia. Znie to ako názov filmu ale pre nás to bol deň kedy sme sa opäť mohli stretnúť a prežiť niekoľko pekných chvíľ na fare a pripojiť sa tak k celej skautskej rodine aspoň na diaľku.

2.3.2019 Keďže sa blíži čas pôstu bolo potrebné sa rozlúčiť so zábavou a pochovať basu. A tak k nám zavítala teta smrť a kňaz ktorý sa postarali o náležité úkony aby všetko prebehlo podľa litery zákona. No napriek pochmúrnej téme sa našiel čas zahrať si nejaké tie hry aby sme nezostali smutný pretože skaut je veselej mysle.

9.3.2019

16.3.2019 Donovaly. No čo už sa dá robiť na tomto mieste? No predsa sánkovať, lyžovať stavať snehuliaka a prechádzať. A tak to bolo aj teraz. Sneh, vleky, geocatching, sv. omša a obed. Aj keď tu bolo viacej farníkov z oboch obcí bolo nás tam dosť skautov ktorý mali tú česť stráviť pekný deň.

24.3.2019 Farská noc v štýle Ratatouille. Nočné hry na dvore, skúška odvahy na cintoríne a prespávačka na fare. Ale noví deň, nová výzva a preto sme sa pustili do odborky kuchár a priložili sme ruku k dielu a ukuchtili si raňajky ako aj ďalšie dobroty.

30.3.2019

6.4.2019

14.4.2019

24.4.2019 deň so skautskou šatkou. Urobím dobrým skutkom svet krajším. A tak sme sa na to vrhli. Starší skauti ktorý mohli priložili roku k dielu a zhotovili smetné vrecia na zástavke, doplnili knižky v búdke na výmenu a darovali útulku pre psi vrece granuliek a mlsoty pre psíkov. Menší zas mali v škole možnosť robiť dobré skutky ako aj odovzdať darček na ktorom pracovali už dlhšie nášmu vedúcemu otcovi Marekovi v podobe hada vyrobeného z ponožiek.

1.5.2019 výstup na Žibricu

2019 Tábor Jabloňovo Brownsea/ malí princ

9.10.2019 sme si dali stretko so sv. Vincentom de Paul v Nitrianskych Hrnčiarovciach. Nakoľko jeho Relikvie putovali aj po týchto končinách bolo cťou byť tak blízko pri ňom. Verím že budú ďalšie príležitosti na stretnutia s ďalšími svätými.

13-14.10.2019 Návšteva otca Mareka v AT. Obhliadka mestečka a fary , sv. omša v kostole kde dievčatá miništrovali prví a asi aj posledný krát.

Chutné občerstvenie

Sympozium v Žiline. Skauti a oldskautka sa zúčastnili na sympóziu plnom prednášok, work shopov, zábavných ale aj vážnych programov.

26.10.2019 Každoročná celosvetová pozvánka na stretnutie so skautmi zoširoka , z ďaleka JOTA JOTI 2019. Keďže to bolo naše prvé zapojenie sa nebolo to úplne perfektné ale podarilo sa nám spojiť sa so skautmi v Japonsku, česku

27.10.2019 Jeseň je v plnom prúde a tak nastal čas na plnenie 3 bodu skautského zákona. Skaut je osožný a pomáha iným. Vetrík sa pohrával s lístím a tak sme sa k nemu pridali. Niekoľko listových obrázkov a potom to celé spratať nám dalo riadne zabrať ale keďže sme mladý a veselý bola to viac zábava ako robota. Aj keď sme sa úplne vyčerpali.

2.11.2019 na pamiatku všetkých zosnulých sme sa vybrali do hradnej krypty vzdať úctu tam uloženým kanonikom. Žiaľ nestihli sme časové okno pre vstup do biskupskej krypty ale tým viacej nás to môže motivovať na návštevu v budúcom roku.

15.12.2019 Report: betlehemské svetlo

25.12.2019 Odovzdanie betlehemského svetla v kostole veriacim v obci.