Od 1.1. do 31.12.2020

31.12.2020

1.2.2020 Stretnutie v prírode a prechádzku za dedinu sme spojili aj s čistením okolia ktorým sme prechádzali. Dnes sa k nám pridali ďalšie vĺčatá Tobias a Kvetka. Tešíme sa z prírastku a dúfame že sa im u nás bude páčiť.

22.2.2020 dnešný deň zamyslenia bol aj náš deň veselého karnevalu. Doobedňajšia príprava ... report.

28.2.2020 Noc s orchideami sme si nemohli nechať ujsť. Čaro tropických kvetín a mnoho ďalšieho sme mohli prebádať v priestoroch botanickej záhrady v Nitre. Skaut je ochrancom prírody aj tej ďaleko krajnej ,preto je dobré sa čo to o nej dozvedieť. A tak sme vdychovali krásu a atmosféru trópov.

7.3.2020 družinovka zameraná na prípravu našich starších vĺčat na skladanie skautských sľubov. No nezabúdame ani na menšie vĺčatá ktoré sa tiež vzdelávajú vo svojej kategórii. Čítanie , rozhovory a hry patria k tomu.

12.3.2020 Dnešným dňom je oficiálne zakázané stretávanie a a je vyhlásená karanténa z dôvodu pandémie Covid 19. Z tohto uzniesol SLSK skautovanie z domu. Verím že do konca izolácie dokážeme naďalej pracovať na našom raste. Vidíme sa po uvoľnení.

Ekotop film .... Report.

Nákup 1. 1áru pralesu

V období od 12.3. do 3.6.2020 sme mali obmedzené možnosti ale zároveň sa nám otvorili nové horizonty. Mohli sme sa zúčastniť špeciálneho Jota Joti a zapojiť sa do súťaže na stránkach Zahraničného skautingu. Hra Minecraft, chetovanie alebo video či fotka s výzdobou s ktorou sme sa pridali ku celosvetovej výzve pripevniť na dom kríž počas veľkonočného obdobia od kvetnej nedele. Cez deň so skautskou šatkou každý individuálne pridal ruku k dielu a robil dobré skutky ako o dušu. 8.5. sme sa pripojili k 2 min vzdaniu pocti padlým počas 2 sv. vojny. Krv tiekla potokom aj teraz ale nie na bojovom poli ale pri jej darovaní na odberných miestach. V neposlednom rade sme sa zapojili do výzvy s videom kde sa všetci jeden druhého oblievajú vodou. Za toto obdobie sa nám podarilo splniť niekoľko odboriek a výziev( Koronténa, Antivírus, záhradkár, včelár...) no a na niektorých ešte pracujeme (NOX , NOX+, 12 nedeľných modlitebných podvečerov...). Je nám jasné že do konca skautského roka už toho veľa nestihneme ale dúfam že ani cez prázdniny nebudeme zaháľať a v septembri keď sa opäť stretneme budeme mať plno energie na nové a kopu radosti zo splnených úloh.

26.5.2020 Na sviatok sv. Filipa Neriho kedy už pomali poľavovali bezpečnostné opatrenia voči šíreniu nákazy, sme sa, pri ich dodržaní, stretli na sv. omši po ktorej sme medzi seba prijali našu sestru Klaudiu ktorá zložila skautský sľub. V závese sa k rangersko-roverskej družine slnečníc , dosiahnutím 15-teho roku pridal Viliam. Vítajte

3.6.2020 Oficiálne máme povolenie na družinovky v exteriéroch. Čo sme ale do vtedy stihli absolvovať z domu?